Letní pohár mladších žákyň – Moravská část

Moravské části předcházela kvalifikace Pardubického kraje, kde Dolní Újezd zvítězil a postoupil do dalších bojů. O víkendu 12.-13. června jsme odcestovaly do Bílovce u Ostravy. Dvoudenní turnaj byl před námi, velké těšení, ale samozřejmě i obava zda vše zvládneme. Oslovily jsme dvě posily ze Svitav Zuzanu Švihelovou, Denisu Trávníčkovou, které byly velkými oporami celého týmu.

Celý turnaj byl rozdělen do dvou skupin po 5 týmech. V sobotu se hrála kvalifikace na nedělní finálové souboje. Celý turnaj probíhal v hale. Do základní skupiny nám byly nalosovány týmy Zlín, Bílovec, Frýdek Místek a Bedřichov. Po prvním zaváhaní se Zlínem, prohrou 0:2, vyhráváme s Frýdkem Místek, následně s Bílovcem a v podvečerních hodinách bojujeme o postup do semifinále s Bedřichovem. Zápas je velmi napjatý a nervózní. Soupeř neočekával, že by Dolní Újezd mohl být tak vyrovnaným soupeřem. Výhra 2:0 nás posouvá do semifinálových bojů v neděli dopoledne. Čeká nás silný soupeř Prostějov. Již od nedělního rána se proslýchá, že jasným finalistou je Prostějov, asi to nás motivuje k hecování, bojovnosti a odhodlání nevzdat se lacino.

Vstupujeme do zápasu a po celou dobu diktujeme tempo hry, holky si užívají všechen čas na hřišti, hra a body se přelévají. V prvním setu vítězíme 27:25 a druhý set už lehčeji dohráváme do vítězství 2:0. Hurá jsme ve finále, holky volají domů a jsou nadšené. :o)

Finále DOLNÍ ÚJEZD - ZLÍN, věděli jsme, že soupeř je nelehký. Po celou dobu prvního setu jsme udržovaly krok a v závěru dva špatné příjmy a prohra 22:25, druhý set již v režii hráček Zlína, náš útok nebyl dostatečně účinný a Zlín přebírá hru, tvrdý útok a vítězí 2:0.

Holky předvedly krásný výkon, který je určitě bude motivovat i do další turnajů, soutěží. Velká gratulace a děkujeme!

Hráčky: Zuzana Švihelová, Denisa Trávníčková, Michaela Vašková, Lucie Samková, Lucie Nádvorníková, Linda Jiskrová, Týna Doubková, Jolana Jirečková, Magdaléna Kutová
PS: Velký dík patří také víkendovému doprovodu holek Magdě Kutové a Pavlíně Švihelové!